KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14432055
nr 1443 2055
Jan Sigfrid Alfons Carlsson
(1900-1985), Sverige
Oljemålning, Kvinnor. Signerad, daterad -59. Olja på pannå, bildmått: 90x26, yttermått inklusive ram: 99x35 cm
Jan Sigfrid Alfons Carlsson - alias Sigge Reutergård och Alfon - svensk bildkonstnär född 1900 i Rättvik, Dalarna.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 24 januari 2022
kl 18:19:33
24/1 13:16:39
24 jan
Retro
Läs mer om Retro
Jan Sigfrid Alfons Carlsson
Läs mer om Jan Sigfrid Alfons Carlsson